Sākums Jautāt Tāmes kalkulators Katalogi Tehnoloģijas Der zināt! Bildes Forums Montāža
   <<< Atgriezsties    
     Gaisa aizkari
 

GAISA AIZKARI

(Elektriskie, ūdens gaisa aizkari - vertikālie un horizontālie)

 
 
 Gaisa aizkarus uzstāda apsildāmo telpu aizsardzībai no aukstā un siltā gaisa, kas nokļūst telpā caur atvērtām durvīm, vārtiem, darba logiem. Gaisa aizkaru darbība ir šāda, jaudīgs ventilātors, kas uzstādīts aizkarā,  izveido ātru gaisa straumi, kas veido “neredzamu šķērsli” un neļauj siltajam gaisam izkļūt laukā, bet aukstajam- nokļūt telpā. Aizkari parasti tiek uzstādīti horizontāli un vertikāli virs durvīm un veido uz leju vērstu gaisa plūsmu. Gaisa aizkari ir nepieciešami veikalos, restorānos, noliktavu telpās – visur, kur ir liels apmeklētāju skaits un pastāvīga durvju virināšana. Vel jo vairāk, pareizi izvēlēts gaisa aizkars pat ziemā ļauj turēt durvis atvērtas un, pie tam, uzturēt konfortablu temperatūru telpā bez papildus energoizdevumiem. Gaisa aizkars var būt noderīgs arī vasarā, jo neielaiž telpā silto gaisu un uztur telpā kondicionējamo gaisu ( protams, pie izslēgta sildītāja),  pasargā no putekļiem un kukaiņiem.
 

 
 Eksperiments
  Šveices Universitātē pilsētā Malmā tika veikts eksperiments ar infra sarkano foto kameru.
Zemāk norādītās bildes parāda gaisa aizkara efektu.
Iekārta tika uzlikta horizontāli uz robežas ar silto un auksto gaisu ( zila krāsa 2C0 – sarkanā 20C0) eksperiments tika veikts ar iekārtu bez ieslēgta sildītāja izmantojot tikai gaisa plūsmu
.
 
gaisa aizkars eksperiments


Izvēloties gaisa aizkarus, vajadzētu pievērst uzmanību sekojošos parametros:

  • Durvju platums un augstums;
  • Telpas veids – noliktava, veikals, restorāns utt.;
  • Gaisa aizkars ar vai bez sildītāja;
  • Aizkara izmērs no 600mm līdz 2000mm;
  • Uzstādīšanas tips horizontāls vai vertikāls;
  • Gaisa apmaiņas daudzums;
  • Sildošo elementu tips un jauda;
  • Gaisa aizkara vadības veids – pults un termostats;
  • Siltuma avots elektrība vai karstais ūdens;
  • Nepieciešamā jauda no 110 W – 20kW.


Gaisa aizkara garums

Gaisa aizkaru garums ir  no 600 līdz 2000mm. Visizplatītākie aparāti ir 1000-1500mm garumā, kas var tikt kombinēti pēc nepieciešamības, kuri domāti uzstādīšanai virs durvju ailes. Pareizi izvēlēta aizkara garumam ir jābūt vienādam vai nedaudz garākam par durvju aili tādēļ, ka tikai šajā gadījumā gaisa plūsma pilnībā to piesegs un neļaus aukstajam gaisam nonākt telpā. Ja aile ir ļoti platāka  par 2 metriem, tad ir nepieciešams uzstādīt vairākus aparātus cieši vienu pie otra.

 

jau.gaisaizkgraf.jpg

Gaisa apmaiņas daudzums

emptyGaisa apmaiņas daudzums ir viens no galvenajiem parametriem aizkarā. No ražotspējas ir atkarīgs gaisa plūsmas ātrums  un attiecīgi optimālās uzstādīšanas augstums. Piemēram, standarta durvju ailes platums ir 0.8-1.0m un augstums 2.0-2.2m, aizsardzībai ir nepieciešams aizkars ar gaisa apmaiņu 700-900m3/h.
Katalogos, neskaitot gaisa ražotspēju, vienmēr  tiek norādīts rekomendējamais uzstādīšanas augstums, kas atkarībā no modeļa sastāda  no 1.5 līdz 6 metriem.. Iesakām pievērst uzmanību, ka Krievijas ražotāji, kā noteikums, iesniedz lielu uzstādīšanas augstumu salīdzinājumā ar ārvalstu tirgus līderiem.
Vēl viens nozīmīgs moments ir pašas galvenās aizkara detaļas konstrukcija- turbīnas ( centrbēdzes ventilātors, kas veido nepieciešamo gaisa plūsmu).  Vienmērīgas gaisa plūsmas izveidei ir nepieciešama vienota turbīna, novietota visa aizkara garumā.  Tā kā turbīnas izgatavošana, kas ir garāka par 800mm, ir tehnoloģiski grūts uzdevums, daži izgatavotāji izmanto tehnoloģiskos risinājumus ar centrālu dzinēja izvietojumu un divām nelielām turbīnām pa  malām.  Tas ļauj samazināt aizkara pašizmaksu, bet noved pie tā, ka pašā galvenajā – centrālajā gaisa plūsmas daļā veidojas “iegruvums”. Sekas ir ne tikai  gaisa plūsmas  aizsarg īpašību  pasliktināšanās,  bet arī nevienmērīga apsildāmo elementu appūšana, kas  var novest pie priekšlaicīgas iziešanas no ierindas.

jau.gaisaizkshema.jpg

Apsildāmo gaisa aizkaru jauda
Neskaitot ārējā gaisa nošķelšanu, apsildāmais gaisa aizkars var  arī sildīt gaisu telpās. Orientējošiem aprēķiniem var pieņemt, ka  10 kvadrātmetru nepasildāmās telpas apsildei,  pie griestu augstuma 2.8-3.0 metri, nepieciešams 1kw jaudas.  Pieņemot, ka sienām un griestiem ir laba siltumizolācija (kapitālā ēka), tā kā apsildīt pagaidu celtni (metāla kiosku, angāru) praktiski nav iespējams- siltums izdalīsies caur plānajām sienām. Ja aizkaru ir domāts uzstādīt labi apsildāmā telpā, tad apsildes funkcija nav obligāta,  var izvēlēties modeli ar mazu jaudu vai, tā saucamo, gaisa aizkaru- bez apsildes funkcijas. Piezīmēsim, ka gaisa plūsmas aizsardzības īpašibas tiek noteiktas tikai ar gaisa ātrumu un  nekādi nav saistītas ar tā temperatūru, tādēļ aizkara jauda ir tikai papildus, nevis pamat raksturojums.
Vēl viens svarīgs raksturojums ir apsildāmo gaisa  aizkaru sildošā elementa tips: TEN vai spirāle.  Spirāles sildītājs ir  metāliska stieple, savīta spirālē. Tādi apsildāmie elementi plaši tiek izmantoti Krievijas apsildītājos “Tarelka”. Būtisks trūkums spirālveida sildītājiem ir liela uzkaršanas temperatūra (nelielas virsmas dēļ), kas noved pie skābekļa “nodedzināšanas” un neliela kalpošanas laika. Iecienītāks un dārgāks variants – TEN.  Tas ir sildelements (no grafīta vai stieples), novietots tukšā metāliskā caurulē aptuveni 1cm rādiusā.  Brīvā caurules telpa tiek aizbērta ar kvarca smiltīm, kurām ir liela siltumvadīšanas spēja. Rezultātā apsildāmā elementa telpa ievērojami palielinās, kas noved pie darba temperatūras samazināšanās. Vēl lielākai TENa telpas palielināšanai ap cauruli apvij metālisku strīpu- ārēji tas sāk līdzināties miniatūram ,apaļam apsildāmam radiātoram.  Tādu TEN sauc par apriboto.  Apribotie TEN ir apsildāmā aizkara visiecienītākais sildelementa variants, pateicoties tā izturībai un  veselības nekaitīgumam. Visiem aizkariem ar apsildes funkciju ir viena īpašība -  pie izejas pat ļoti jaudīgam aizkaram gaiss būs tikai silts un nekad- karsts. Tas ir izskaidrojams ar lielu sildelementu appūšanas ātrumu, tādēļ apsildāmo aizkaru nevar salīdzināt ar siltuma šauteni vai siltumventilātoru, kur appūšanas ātrums ir vairākas reizes zemāks, bet gaisa temperatūra, attiecīgi, augstāka.
Jebkuram gaisa apsildes aizkaram ir vismaz divi pārslēdzēji- viens ieslēdz ventilātoru, otrs- apsildāmo elementu. Papildus tam, dažiem aizkariem ir divu- vai trīspakāpju siltuma jaudas regulātori un ventilātori ar diviem ātrumiem. Vadības pults var būt gan iebūvēta, gan pārvietojama.  Iebūvētās pultis tiek izmantotas tikai nelieliem aizkariem priekš standarta durvju un logu ailēm, savādāk, līdz podziņām būs grūti aizsniegties.  Pārvietojamās pultis tiek izmantotas ar rūpniecikajiem un pusrūpnieciskajiem aizkariem- tādu pulti var uzstādīt jebkurā ērtā vietā. Papildus pultij var uzstādīt termostatu, kurš atslēgs sildelementu (vai visu aizkaru)sasniedzot uzstādīto temperatūru telpā.


Horizontālie un vertikālie apsildāmie gaisa aizkari
Vairākums apsildāmo aizkaru ir domāti horizontālai uzstādīšnai virs atvērtas ailes. Kaut gan mēdz būt tā, ka tāda uzstādīšna ir neiespējama vai nav lietderīga. Tādos gadījumos tiek pielietots vertikālais apsildāmais aizkars, kurš tiek uzstādīts ailes malā. Attiecīgi, gaisa plūsma no vertikālā aizkara būs vērsta horizontāli. Vertikālā aizkara augstumam (garumam) ir jābūt ne mazāk kā ¾ no aizsargājamās ailes augstuma. Visā pārējā, vertikālā apsildāmais aizkars ne ar ko neatšķiras no  horizontālā.


Elektriskie un ūdens apsildāmie gaisa aizkari

Neskaitot modeļus ar elektrisko apsildi, eksistē aizkari ar ūdens padevi- ūdens apsildāmie aizkari. Kā no nosaukuma izriet, siltuma avots  tādos aizkaros ir karstais ūdens, kurš tiek padots  no centrālās apsildīšanas sistēmas. Palielinātā ūdens aizkaru montāžas sarežģītība tiek kompensēta ar zemām ekspluatācijas papildus izmaksām un lielu jaudu. Tādi aizkari parasti tiek pielietoti ražošanas ēkās ar lielām, atvērtā ailēm.

 

 

 

 

 gaisa aizkari horizontalie virs durvim pūteji siltā gaisa

 

gaisa aizkari aizskari vertikālie gaisa pūtēji dekoratīvie


Daudzi jautā vai ir iespējams Gaisa aizkaru papildināt ar automātikas sistēmu, kas izslēdz vai ieslēdz iekārtu atkarība no durvju stāvokļa!

Jā noteikti ir iespējams un tas nemaz nav sarežģīti, tikai jāņem vērā, ka šī automatizācija ir piemērotāka sildītājiem ar ūdens siltuma nesēju .

 Inženieri ir paveikuši vēl vienu darbu un izstrādājuši gaisa aizkaru, kas darbojas no apakšas, jeb gaisa aizkars iemontēts grīdā .


 

 

100 % efekts Gaisa aizkariem bez apsildes elementiem!

Interesants risinājums gaisa aizkariem kuri ir piestiprināti tiesi pie paceļamo durvju apakšējās ailas.
ja apzinīgi paceļ vārtus tieši tik cik nepieciešams Gaisa aizkars darbojas 100% bez apsildes.Ekspluatācijā ļoti efektīvi un ekonomiski!


 PSRS laikos inženieri izstrādāja lētākus, bet tik pat labus gaisa aizkarus.


 

Tabula Nr.1piezīmes gaisa aizkars 1m plats

gaisa aizkari aizskari tabulaLaiks gaisa aizkariem.
(kas tas ir elektriskais gaisa aizkars un kāds no tā labums?)

     
     

 

 

 

 


 << Atgriezsties

Cik resnu ūdens cauruli vajag dūmvadi trubas truba dūmvads lielu apkures radiatori aprēķins siltuma ķermeņi kapara caurules siltumnesēji gaisa vadi čillers čilleri čileri čilers dzesētājs mobilais portatīvais wc toletes sanitārās sanitārā telpa telpas aprēķini energoefektivitāte 95% recirkulācija rekuperācija siltuma koeficients koeficents plākšņu siltummainis rotācijas inženier zinātne gaisa pūtējs inženierkomunikācijas kādu jaudu likt How it is necessary a thick water sleeve flues tube flue praise heating radiators calculation heat bodies copper sleeve disappeared wires chillers cooler the mobile portable wc toilets sanitary the sanitary apartment calculate apartments of 95% heat coefficient coefficient of plates rotary press science air to lay some power energoefekktivitvte engineer communications Как толстый рукав воды надо дымоходы труба дымоход хвалю радиаторы отопления вычисление тела тепла рукавные теплоносители меди исчезли провода охладитель мобильный портативный санитарные санитарное помещение помещения вычисляешь энергоэффективность коэффициент 95% тепла коэффициент пластин ротации наука выдувальщик воздуха какую-то мощность положить инженер Gaisa kondicionēšanas dzesēšanas ventilācijas sistēmu tirdzniecība projektēšana uzstādīšana serviss remonts apkope iekārtu diagnostika Garantijas un pēc garantijas remonts Piedāvājam pasaules pazīstamāko ražotāju SAMSUNG LG FUJITSU SIEMENS DAIKIN SWEGON REMAK BONECO MITSUBISHI PM LUFT GOLD FLEXIT SALDA AMALVA OSTBERG 2VV VEAB HALTON YORK GUNTNER RIVACOLD SCOTSMAN MUCOM HELPMAN ISOCAB SYSTEMAIR BLUEBOX CLIVET GEA FLAKT CHOFU GATLAN FUJI brink climate systems Gaisa kondicionēšanas iekārtas – kondicionieri kondicionētāji uzstādīšana kondicionētājs precīzā kondicionēšana SPLIT sistēmas Multisplit kondicionieri. Gaisa mitrinātājs mitrināšana Mikroklimata vadīšana. Aukstuma aģenta Freona uzpildīšana Mobilie gaisa kondicionieri kondicionieris Gaisa dzesētāji dzesētājs Chillers šķidruma dzesētājs Kompresori kompresors kondensatori kondensators Ventilācijas sistēmas uzstādīšana un iekārtas ventilācija mājām māju birojiem ofisiem biroju ofisu viesnīcām viesnīcu noliktavu rūpniecības industriālo telpu telpām Gaisa apstrādes iekārtu Temperatūras mitruma mitrums gaisa daudzuma daudzums spiediena spiediens kontrole Gaisa žāvētāji žāvētājs Serveru dzesēšana telekomunikāciju sistēmu dzesēšana Vēdināšanas iekārtas Gaisa nosūcēji profesionālie Respiratori. Ventilācijas sistēmas un iekārtas projektēšana ventilācijas uzstādīšana tirdzniecība Ventilatora gaisa apstrāde gaisa apstrādes iekārtas gaisa aizkari gaisa pūtēji ventilatori Difuzori Rekupera Apkures sistēmas tirdzniecība projektēšana Siltumsūkņi siltum sūkņi siltumsūknis siltuma sūknis siltumpumpis siltumapgāde zemes siltums siltums sūkņi apkurei lēta apkure apkure Montāža montāžu Kondicionieru ventilācij, kompresoru aprēķināšana kalkulators gribu zināt cik jaudīgu lielu vajag aprēķini gaisa aizskari aizkari aiskari boileri sildītāji sildītāju noosūce kape virs plīts metināšana metāla griešana skaidu sakidas nosūce kaitīgās gāzes krāsas krāsu putekļu putekļi aprēķins formula formulas atbildi bez maksas ūdens daudzums sildītājs apkure apkures gaisa siltums siltumsūkņi eko kompresori vēja ģeneratori saules baterejas batarejas kolektori metināšana metināšanas aparāti metināt tirdzniecība lāzer griešana Trade of the air conditioning cooling ventilation systems planning set service repair service diagnostics of devices Guarantees and after a guarantee repair Offer the 2vv of Sweet AMALVA OSTBERG of the producers SAMSUNG LG FUJITSU SIEMENS DAIKIN SWEGON REMAK BONECO MITSUBISHI PM LUFT GOLD FLEXIT known by world VEAB HALTON YORK GUNTNER RIVACOLD SCOTSMAN MUCOM HELPMAN ISOCAB SYSTEMAIR BLUEBOX CLIVET GEA FLAKT CHOFU GATLAN FUJI brink climate systems Air conditionings hung – conditioners conditioners set conditioner the exact conditioning the SPLIT system Multisplit conditioners. Air mitrinatajs moistening Microclimate conduct. Cold agent Freona fill the Mobile air conditioners conditioner the Air coolers cooler the Chillers liquid cooler Compressors compressor kondensatori kondensators Ventilation system set and device ventilation waved the bureaus of houses ofisiem ofisu of bureaus hotels apartments of the industry of storages of hotels industrial apartments the Temperature of the Air treatment devices humidity humidity air amount amount pressure pressure control the Air zavetaji zavetajs Serveru cooling cooling of the systems of telecommunications Ventilation device Air nosuceji the professional Respirators. Ventilation system and device planning ventilation set trade the Ventilator air treatment air treatment device air brise-bises air puteji ventilators Difuzori Rekupera Heating system trade planning the Siltumsukni siltum pumps siltumsuknis heat pump siltumpumpis siltumapgade earthen heat heat pumps heating a cheap heating heating Editing ventilacij of editing Conditioners, calculation of compressors calculator want to know how jaudigu large it is necessary calculations air aizskari brise-bises aiskari boilers heaters the noosuce of heaters back above a flag welding metal cutting dusts of dusts of paint of the sakidas of slivers nosuce harmful gas paints calculation formula formulas answer without requiring payment water amount heater heating heating air heat siltumsukni eko compressors wind generators sun baterejas batarejas collectors Торговля систем вентиляции охлаждения кондиционирования воздуха проектирование установка сервис ремонт обслуживание диагностика устройств Гарантии и после гарантии ремонт Предлагаем кондиционирования мировой более известных производителей САМСУНГ ЛГ ФУЙИТСУ СИЕМЕНС ДАИКИН СWЕГОН РЕМАК БОНЕСО МИТСУБИСХИ ПМ ЛУФТ ГОЛД ФЛЕXИТ Сладкой АМАЛВА ОСТБЕРГ 2вв ВЕАБ ХАЛТОН YОРК ГУНТНЕР РИВАСОЛД ССОТСМАН МУСОМ ХЕЛПМАН ИСОСАБ СYСТЕМАИР БЛУЕБОX СЛИВЕТ ГЕА ФЛАКТ СХОФУ ГАТЛАН ФУЙИ бринк слимате сyстемс Воздуха повешенные – кондиционеры кондиционеры установка кондиционер точное кондиционирование кондиционеры системы СПЛИТ Мултисплит. Увлажнитель воздуха увлажнение проведение Микроклимата. Наполнение агента холода Фреона Мобильные кондиционеры воздуха кондиционер охладители Воздуха охладитель охладитель жидкости Схиллерс Компрессоры компрессор установка системы конденсатори конденсаторс Вентиляции и вентиляция устройства махнули бюро домов для офисием для бюро офису гостиниц для помещений индустриальных помещений промышленности складов гостиниц влажность влажности Температуры обрабатывающих устройств Воздуха количество количества воздуха давление давления контроль охлаждение Воздуха заветайи заветайс Серверу охлаждение систем телекоммуникаций Воздуха устройства Проветривания носусейи профессиональные Респираторы. Проектирование системы вентиляции и устройства установка вентиляции торговля обработка воздуха Вентилятора занавески воздуха обрабатывающего устройства воздуха выдувальщики воздуха вентиляторы Диффузоры Торговля системы Отопления Рекупера проектирование Силтумсукни силтум насосы насос силтумсукнис тепла силтумпумпис теплоснабжение земляное тепло тепло насосы для отопления дешевое отопление отопление Монтаж Кондиционеров монтажей вентиласий, вычисление компрессоров калькулятор хочу знать как йаудигу большой надо вычисления воздуха аизскари занавески аискари бойлера нагреватели нагревателей ноосусе задник над плитой сварка резка металла пыли пылей красок краски щепок сакидас носусе вредного газа вычисление формула формулы отвечаешь без платной воды количество нагреватель отопление тепло воздуха отопления силтумсукни еко компрессоры генераторы ветра солнечной батерейас батарейас коллекторы Veicot aptaujas ES valstīs bija pilnīgi skaidrs, ka nepieciešmas kaut kas tāds, kas atvieglotu uzņēmīgam cilvēkam iegādāties atbilstošas iekārtas labai gasai kvalitātes uzturēšanai telpā. Būvējot vai remontējot māju, ražošanas, sabiedriskās vai citas telpas, kondicionēšana, apkure un ventilācija tās ir lietas, bez kurām mūsu modernajā pasaulē neiztikt. Iespējams mēs visi to zinam, bet pirms uzstādīšanas rodas būtisks jautājums: ‘’Ko darīt, cik lielu iekārtu nepieciešams, kāda apjoma gaisa vadi, kur iegādāties un cik tas maksās’’? Šī lapa dos Jums profesionālu atbildi uz inženiertīklu risinājumiem telpās, saprotamā valodā gan meistaram, gan individuālam lietotājam. Tehniskie termini būs vienkāršoti ērtākai lietošanai ar skaidrojumiem saprotamā valodā. Sagatavojies un pārsteidz profesionāli! Izmantojiet Tāmes kalkulatoru. Aizpildiet tālākos norādījumus un WACH aģents sniegs detalizētus aprēķinus uz jautājumiem par: Kondicionieriem, apkuri, siltumsūkņiem, ūdens boileriem, sadzīves un profesionālām nosūcēm, gaisa aizkariem Šī informatīvi publiskā lapa būs lieliska iespēja katram kļūt par lietpratēju, iepazīties ar ēku iekšējo instalāciju risinājumiem, kā arī ērti saņemt nepieciešamos aprēķinus labai gaisa kvalitātes nodrošināšanai. Būs iespēja iepazīties ar jaunumiem un dažiem energoefektivitātes risinājumiem telpās.