Sākums Jautāt Tāmes kalkulators Katalogi Tehnoloģijas Der zināt! Bildes Forums Montāža
Autorizācija
Jautāt
...
Firmas
Iesūtīti materiāli
EKO ventilācija
Ventilācijas energoefektivitāte 95% (Ražotāja mārketinga triks, ilūzija vai patiesība)
Gaisa aizkari FRICO
Kompānija FRICO piedāvā plašu klāstu Gaisa aizkarus dekoratīvos un citus
Lieliska iespēja AirPur3plus
Uzstādīšanai nepieciešami divi caurumi sienā un pati iekārta, princips ir ļoti vienkāršs
Vienkārša uzstādīšana, lielisks ekspluotācijā
Lieliska iespēja; Savienots vienā komplektā ventilācija ar kondicionēšanu. Inženieri ir papūlējušies un radījuši iekārtu, kurai nav nepieciešama ārējā daļa, kā rezultātā ir atrisināta būtiska problēma
Elektrodu (jonu) katls
SILTUMS TAVĀ MĀJĀ Kompānija “ALOVS” piedāvā ekonomisku apkuri uz Krievijas ЗАО “ГАЛАН” elektrodu katla bāzes
Aptauja

 

<<< Atpaka ļ

 

No TVNET arhīva

 

Ievīstījušies plēvēs un siltumizolācijā, nomainījuši vecos koka logus pret jauniem plastmasas pakešu logiem, mēs ceram, ka mums būs silti. Parasti tā jau arī ir, tikai sākam smakt paši savos izgarojumos, jo, ja vēl padomju gados celtajās ēkās dzīvojamo telpu ventilācija notika pašplūsmā no šķirbainajiem logiem un balkonu durvīm, tad tagad šī sistēma vairs nedarbojas. Kad tiešām vairs nav ko elpot, cilvēki atrauj logus un vēdina telpas, bet līdz ar piesmakušo gaisu ārā izplūst arī uzsildītais gaiss. Līdz ar to paredzētā siltuma enerģijas taupīšana jau ir aizmirsta vai vienkārši nav izpildāma.

 

Šķiet, ka ar līdzīgām problēmām saskārušies arī Rietumos, jo tur izgudrota ventilācijas sistēma, kura piemērota tieši šādām situācijām. Ne reizi vien bijušas situācijas, kad cilvēki, strādājot tikko izremontētās telpās, kur salikti pakešu logi, pēcpusdienās kļūst miegaini un it kā bez pamatojuma stipri noguruši. Rūpīgāk izpētījuši situāciju, parasti konstatē faktu, ka līdz ar logu nomaiņu telpā vairs nepieplūst svaigs gaiss. Tad nu atliek vai nu turēt vaļā logu, vai arī kalt sienā caurumus svaiga gaisa pieplūšanai. Francijas firma "Aereco" piedāvā vienkāršāku, bet efektīvu risinājumu – gaisa padeve pēc reālas nepieciešamības.

 

Sensors nosaka gaisa piesārņojumu un attiecīgi paver vaļā vārstu svaiga gaisa padevei. Kā rodas gaisa piesārņojums? Lielākie gaisa piesārņotāji dzīvojamās ēkās ir paši cilvēki. Gaiss tiek ieelpots un izelpots, arī ķermenis rada izgarojumus. Tāpat arī mājdzīvnieki piepulcējas aktīviem gaisa patērētājiem. Virtuvē gatavojot ēst, gaisā paceļas garaiņi, no gāzes liesmas paceļas vesela Mendeļejeva tabula, savu artavu svaiga gaisa samaitāšanā dod arī gan cilvēku mazgāšanās, gan veļas mazgāšana un virkne citu darbību. Visu šo darbību rezultātā gaisā palielinās mitruma daudzums.

 

Ja telpas ir hermētiskas un nav nodrošināta ventilācija, mitrums telpās saglabājas, līdz ar to ātri vien šādos mitros un siltos apstākļos rodas pelējums, kas ne tikai bojā mēbeles, bet var izsaukt arī alerģiska rakstura problēmas daudziem cilvēkiem. Kā nodrošināja svaigu gaisu agrāk? Ja rūpīgi pavēro padomju un arī agrāk celtās ēkas, jākonstatē, ka ventilācijas šahtas ir tikai pie virtuvēm un sanitārajiem mezgliem (vannas istabām un tualetēm). Dzīvojamās telpās ventilācijas sistēmas bija ļoti retos gadījumos. Tas arī nebija vajadzīgs, jo iepriekšējo gadu tehnoloģijas logu un durvju ražošanā nebija tik augstā līmenī un pa daudzām, kaut mikroskopiskām, šķirbiņām telpā ieplūda svaigs gaiss, kurš izvadīts tika pa jau iepriekš minēto telpu ventilācijas šahtām. Ieliekot pakešu logus bez speciālām gaisa atverēm un kārtīgi noblīvējot ar celtniecības putām to rāmi sienas logu ailā, šī agrākā gaisa pieplūde tiek pārtraukta.

 

Ja ēkā ir ieliktas arī jaunas durvis, kas nenodrošina gaisa pieplūdi, telpās tiek radīts sava veida vakuums. Virtuvē un sanitārajos mezglos gaisam it kā vajadzētu aizplūst (bieži vien labākai gaisa noplūdei tiek ielikti elektriskie gaisa nosūcēji), bet nav nodrošināta svaiga gaisa pieplūde. Diezgan nepatīkami šo problēmu izjūt to māju īpašnieki, kuriem ir krāsns apkure. Krāsnis un plītis dūmo, tiek saukti meistari, jo šķiet, ka vaina meklējama dūmeņu un rieru aizsērējumos. Patiesībā arī krāsnīm, lai nodrošinātu vilkmi, ir nepieciešama gaisa pieplūde un krāšņu meistaram neatliek nekas cits kā ieteikt kurināšanas laikā turēt atvērtas durvis. Kā nodrošināt svaigu gaisu tagad? Svaiga gaisa padevi var nodrošināt vairākos variantos.

 

Ekoloģiskās būvniecības piekritēji iesaka veidot speciālas ventilācijas sistēmas, kas izstiepjas jau ārpus ēkas, bet to izveidošana jau esošām ēkām ir visai sarežģīta. Jaunajiem logiem ir paredzēts stāvoklis, kas domāts tieši vēdināšanai, – fiksēta, nedaudz pavērta sprauga. Šādas vēdināšanas mīnuss – cilvēks nekad nevar precīzi noteikt, kurā mirklī ir pietiekami izvēdināts, līdz ar to svaigais, bet aukstais gaiss telpā var ieplūst arī nesamērīgi lielā vai pārāk mazā apjomā. Vēdinot naktīs, kādam ir jāceļas un logs pēc zināma laika jāaizver. Tas viss rada pietiekami lielas neērtības, lai tiktu pieņemts neekonomiskākais vai neefektīvākais risinājums – logs tiek atvērts līdz galam uz īsu laika brīdi vai turēts vaļā vēdināšanas režīmā pārāk ilgi. Svaigu gaisu var ieplūdināt arī pa ventilācijas šahtām ar ventilatoru palīdzību (atsevišķos gadījumos šahtu izbūve var būt visai sarežģīta un dārga). Taču zinātnieki jau izpētījuši, ka šāds agrāk visai populārs piespiedu kārtā ar mehāniskām iekārtām kulstīts ieplūdinātais gaiss vairs nav ne pārāk svaigs, ne veselīgs. Svaigs gaiss pēc mitruma līmeņa Francijas zinātnieki jau pirms apmēram 15 gadiem ventilācijas nodrošināšanā pievērsa uzmanību dažu materiālu vienkāršām fizikālām īpašībām. Daudzi skolas laikā ir eksperimentējuši un pārliecinājušies, ka, piemēram, mitrs mats ir garāks par sausu. Pēc šādas sistēmas darbojas arī "Aereco". Sensors, kurš atrodas telpas iekšpusē, ir veidots no poliamīda lenšu saišķa, kas, pēc higroskopijas principa, sajūtot telpā lielāku mitruma daudzumu, paver plašāku gaisa atveri.

 

Gaisam kļūstot sausākam, šī aile tiek aizvērta. Darbojoties pēc šāda principa, svaigais gaiss tiek ieplūdināts tikai tik daudz, cik tas tik tiešām ir nepieciešams, turklāt darbojas visu diennakti neatkarīgi no elektrības padeves un cilvēka klātbūtnes. Gaisa padeves iekārtas var piestiprināt gan pie jau esošajiem jaunajiem pakešu logiem, gan iestiprināt sienās. Tās ir salīdzinoši ļoti mazas, tāpēc nebojās ne telpas izskatu, ne arī traucēs kustībai. Iztērētais gaiss tiek novadīts jau pa esošajām (vai no jauna veidotām) ventilācijas šahtām. Lai nodrošinātu gaisa apmaiņu, šādi aprīkotās telpās iekšējās durvis nedrīkst būt pilnīgi hermētiski noslēgtas. Durvju apakšā vai augšā jāatstāj kaut neliela sprauga (ja istabām nav sliekšņu, tad tas jau ir nodrošināts).

 

Sistēmas specifika Reklāma Kā jebkurai sistēmai, arī šai ir jāievēro daži visai būtiski aspekti darbības perfektai nodrošināšanai. Ja individuālā māja ir aprīkota ar šādu gaisa ventilāciju, gaisa noplūdes vietās nav ieteicams likt elektriski darbināmos gaisa nosūcējus. Pretējā gadījumā, ja svaigā gaisa padeve nespēs nodrošināt pietiekami lielu pieplūduma apjomu, telpā var tikt iesūknēts gaiss no citām ventilācijas šahtām. Šo aspektu sevišķi svarīgi ievērot daudzdzīvokļu ēkās, lai, piemēram, trešā stāva iedzīvotājam pēkšņi nenāktos elpot otrā stāva iemītnieku izelpoto un skābo kāpostu zupas smaržas piesātināto gaisu. Lai izvairītos no šādām situācijām, bēniņos var uzstādīt speciālu gaisa ventilatoru, nosūcēju, pie kura pievienoti visi gaisa noplūdes kanāli.

 

Šādi ventilatori ir visai nelieli (vidēja izmēra čemodāna lielumā) un ar mazu elektrības patēriņu. Cik izmaksā šāda ventilācija? Šīs sistēmas šobrīd Latvijā piedāvā vairākas būvniecības materiālu tirdzniecības, kā arī būvniecības firmas. Tāpēc izcenojumi var būt visai dažādi. Viens logā stiprināms gaisa padeves kanāls maksā apmēram 30 latu, bet, piemēram, 200 kvadrātmetru lielas privātmājas pilns aprīkojums (ar jaunām ventilācijas gaisa noplūdes šahtām, gaisa nosūcēju utt.) kopā ar uzstādīšanu (ierēķinot visus nodokļus) jau izmaksās apmēram 600 – 700 latu. Kā uzsvēra firmu pārstāvji, izmaksas ir atkarīgas gan no izvēlēto materiālu krāsas, gan sarežģītības un, piemēram, sanitāro mezglu skaita. Līdz šim dārgākais risinājums šāda izmēra ēkā bijis ap 1800 latu.

 

Viennozīmīgi, ja darbus veic pašu spēkiem (un tas nav nekas neiespējams, jo sistēma nav pārāk sarežģīta), ventilācijas kopējās izmaksas var krietni samazināt. Speciālistus noteikti vajadzētu pieaicināt vienīgi gaisa padeves iekārtu uzstādīšanai logos. Daudzdzīvokļu ēkām aprēķināt šādas ventilācijas izmaksas var tikai pēc projekta izstrādāšanas, jo cik ēku, tik specifisku nianšu. Konsultējis www.viss.lv direktors Dainis Priednieks *** Der zināt Pēc valsts aģentūras "Mājokļu aģentūra" aprēķinātajiem datiem: - caur vecā tipa logiem aizplūst apmēram 18% piegādātā (un apmaksātā) siltuma. - caur speciāli nepārveidotām ventilācijas šahtām aizplūst 23% siltuma. - veicot logu un durvju blīvēšanu (tai skaitā logu nomaiņu), kā arī veicot virkni citus blakus pasākumu, var ietaupīt līdz 13% enerģijas. Par "Aereco" ventilācijas sistēmas lietderīgumu liecina fakts, ka tā tiek izmantota arī jauno daudzdzīvokļu ēku būvniecībā, lai nodrošinātu zemākas ekspluatācijas izmaksas. Leipcigas universitāte, salīdzinot divas analoģiskas ēkas, kur vienai bija nekontrolēta ventilācija, bet otrai "Aereco" sistēma, konstatēja, ka otrajā gadījumā ir 65% siltuma ekonomija. 

 

<<< Atpakaļ

 

 

 

 

Komentāri par šo sadaļu
Lai pievienotu komentāru Jums vajag autorizēties!
Cik resnu ūdens cauruli vajag dūmvadi trubas truba dūmvads lielu apkures radiatori aprēķins siltuma ķermeņi kapara caurules siltumnesēji gaisa vadi čillers čilleri čileri čilers dzesētājs mobilais portatīvais wc toletes sanitārās sanitārā telpa telpas aprēķini energoefektivitāte 95% recirkulācija rekuperācija siltuma koeficients koeficents plākšņu siltummainis rotācijas inženier zinātne gaisa pūtējs inženierkomunikācijas kādu jaudu likt How it is necessary a thick water sleeve flues tube flue praise heating radiators calculation heat bodies copper sleeve disappeared wires chillers cooler the mobile portable wc toilets sanitary the sanitary apartment calculate apartments of 95% heat coefficient coefficient of plates rotary press science air to lay some power energoefekktivitvte engineer communications Как толстый рукав воды надо дымоходы труба дымоход хвалю радиаторы отопления вычисление тела тепла рукавные теплоносители меди исчезли провода охладитель мобильный портативный санитарные санитарное помещение помещения вычисляешь энергоэффективность коэффициент 95% тепла коэффициент пластин ротации наука выдувальщик воздуха какую-то мощность положить инженер Gaisa kondicionēšanas dzesēšanas ventilācijas sistēmu tirdzniecība projektēšana uzstādīšana serviss remonts apkope iekārtu diagnostika Garantijas un pēc garantijas remonts Piedāvājam pasaules pazīstamāko ražotāju SAMSUNG LG FUJITSU SIEMENS DAIKIN SWEGON REMAK BONECO MITSUBISHI PM LUFT GOLD FLEXIT SALDA AMALVA OSTBERG 2VV VEAB HALTON YORK GUNTNER RIVACOLD SCOTSMAN MUCOM HELPMAN ISOCAB SYSTEMAIR BLUEBOX CLIVET GEA FLAKT CHOFU GATLAN FUJI brink climate systems Gaisa kondicionēšanas iekārtas – kondicionieri kondicionētāji uzstādīšana kondicionētājs precīzā kondicionēšana SPLIT sistēmas Multisplit kondicionieri. Gaisa mitrinātājs mitrināšana Mikroklimata vadīšana. Aukstuma aģenta Freona uzpildīšana Mobilie gaisa kondicionieri kondicionieris Gaisa dzesētāji dzesētājs Chillers šķidruma dzesētājs Kompresori kompresors kondensatori kondensators Ventilācijas sistēmas uzstādīšana un iekārtas ventilācija mājām māju birojiem ofisiem biroju ofisu viesnīcām viesnīcu noliktavu rūpniecības industriālo telpu telpām Gaisa apstrādes iekārtu Temperatūras mitruma mitrums gaisa daudzuma daudzums spiediena spiediens kontrole Gaisa žāvētāji žāvētājs Serveru dzesēšana telekomunikāciju sistēmu dzesēšana Vēdināšanas iekārtas Gaisa nosūcēji profesionālie Respiratori. Ventilācijas sistēmas un iekārtas projektēšana ventilācijas uzstādīšana tirdzniecība Ventilatora gaisa apstrāde gaisa apstrādes iekārtas gaisa aizkari gaisa pūtēji ventilatori Difuzori Rekupera Apkures sistēmas tirdzniecība projektēšana Siltumsūkņi siltum sūkņi siltumsūknis siltuma sūknis siltumpumpis siltumapgāde zemes siltums siltums sūkņi apkurei lēta apkure apkure Montāža montāžu Kondicionieru ventilācij, kompresoru aprēķināšana kalkulators gribu zināt cik jaudīgu lielu vajag aprēķini gaisa aizskari aizkari aiskari boileri sildītāji sildītāju noosūce kape virs plīts metināšana metāla griešana skaidu sakidas nosūce kaitīgās gāzes krāsas krāsu putekļu putekļi aprēķins formula formulas atbildi bez maksas ūdens daudzums sildītājs apkure apkures gaisa siltums siltumsūkņi eko kompresori vēja ģeneratori saules baterejas batarejas kolektori metināšana metināšanas aparāti metināt tirdzniecība lāzer griešana Trade of the air conditioning cooling ventilation systems planning set service repair service diagnostics of devices Guarantees and after a guarantee repair Offer the 2vv of Sweet AMALVA OSTBERG of the producers SAMSUNG LG FUJITSU SIEMENS DAIKIN SWEGON REMAK BONECO MITSUBISHI PM LUFT GOLD FLEXIT known by world VEAB HALTON YORK GUNTNER RIVACOLD SCOTSMAN MUCOM HELPMAN ISOCAB SYSTEMAIR BLUEBOX CLIVET GEA FLAKT CHOFU GATLAN FUJI brink climate systems Air conditionings hung – conditioners conditioners set conditioner the exact conditioning the SPLIT system Multisplit conditioners. Air mitrinatajs moistening Microclimate conduct. Cold agent Freona fill the Mobile air conditioners conditioner the Air coolers cooler the Chillers liquid cooler Compressors compressor kondensatori kondensators Ventilation system set and device ventilation waved the bureaus of houses ofisiem ofisu of bureaus hotels apartments of the industry of storages of hotels industrial apartments the Temperature of the Air treatment devices humidity humidity air amount amount pressure pressure control the Air zavetaji zavetajs Serveru cooling cooling of the systems of telecommunications Ventilation device Air nosuceji the professional Respirators. Ventilation system and device planning ventilation set trade the Ventilator air treatment air treatment device air brise-bises air puteji ventilators Difuzori Rekupera Heating system trade planning the Siltumsukni siltum pumps siltumsuknis heat pump siltumpumpis siltumapgade earthen heat heat pumps heating a cheap heating heating Editing ventilacij of editing Conditioners, calculation of compressors calculator want to know how jaudigu large it is necessary calculations air aizskari brise-bises aiskari boilers heaters the noosuce of heaters back above a flag welding metal cutting dusts of dusts of paint of the sakidas of slivers nosuce harmful gas paints calculation formula formulas answer without requiring payment water amount heater heating heating air heat siltumsukni eko compressors wind generators sun baterejas batarejas collectors Торговля систем вентиляции охлаждения кондиционирования воздуха проектирование установка сервис ремонт обслуживание диагностика устройств Гарантии и после гарантии ремонт Предлагаем кондиционирования мировой более известных производителей САМСУНГ ЛГ ФУЙИТСУ СИЕМЕНС ДАИКИН СWЕГОН РЕМАК БОНЕСО МИТСУБИСХИ ПМ ЛУФТ ГОЛД ФЛЕXИТ Сладкой АМАЛВА ОСТБЕРГ 2вв ВЕАБ ХАЛТОН YОРК ГУНТНЕР РИВАСОЛД ССОТСМАН МУСОМ ХЕЛПМАН ИСОСАБ СYСТЕМАИР БЛУЕБОX СЛИВЕТ ГЕА ФЛАКТ СХОФУ ГАТЛАН ФУЙИ бринк слимате сyстемс Воздуха повешенные – кондиционеры кондиционеры установка кондиционер точное кондиционирование кондиционеры системы СПЛИТ Мултисплит. Увлажнитель воздуха увлажнение проведение Микроклимата. Наполнение агента холода Фреона Мобильные кондиционеры воздуха кондиционер охладители Воздуха охладитель охладитель жидкости Схиллерс Компрессоры компрессор установка системы конденсатори конденсаторс Вентиляции и вентиляция устройства махнули бюро домов для офисием для бюро офису гостиниц для помещений индустриальных помещений промышленности складов гостиниц влажность влажности Температуры обрабатывающих устройств Воздуха количество количества воздуха давление давления контроль охлаждение Воздуха заветайи заветайс Серверу охлаждение систем телекоммуникаций Воздуха устройства Проветривания носусейи профессиональные Респираторы. Проектирование системы вентиляции и устройства установка вентиляции торговля обработка воздуха Вентилятора занавески воздуха обрабатывающего устройства воздуха выдувальщики воздуха вентиляторы Диффузоры Торговля системы Отопления Рекупера проектирование Силтумсукни силтум насосы насос силтумсукнис тепла силтумпумпис теплоснабжение земляное тепло тепло насосы для отопления дешевое отопление отопление Монтаж Кондиционеров монтажей вентиласий, вычисление компрессоров калькулятор хочу знать как йаудигу большой надо вычисления воздуха аизскари занавески аискари бойлера нагреватели нагревателей ноосусе задник над плитой сварка резка металла пыли пылей красок краски щепок сакидас носусе вредного газа вычисление формула формулы отвечаешь без платной воды количество нагреватель отопление тепло воздуха отопления силтумсукни еко компрессоры генераторы ветра солнечной батерейас батарейас коллекторы Veicot aptaujas ES valstīs bija pilnīgi skaidrs, ka nepieciešmas kaut kas tāds, kas atvieglotu uzņēmīgam cilvēkam iegādāties atbilstošas iekārtas labai gasai kvalitātes uzturēšanai telpā. Būvējot vai remontējot māju, ražošanas, sabiedriskās vai citas telpas, kondicionēšana, apkure un ventilācija tās ir lietas, bez kurām mūsu modernajā pasaulē neiztikt. Iespējams mēs visi to zinam, bet pirms uzstādīšanas rodas būtisks jautājums: ‘’Ko darīt, cik lielu iekārtu nepieciešams, kāda apjoma gaisa vadi, kur iegādāties un cik tas maksās’’? Šī lapa dos Jums profesionālu atbildi uz inženiertīklu risinājumiem telpās, saprotamā valodā gan meistaram, gan individuālam lietotājam. Tehniskie termini būs vienkāršoti ērtākai lietošanai ar skaidrojumiem saprotamā valodā. Sagatavojies un pārsteidz profesionāli! Izmantojiet Tāmes kalkulatoru. Aizpildiet tālākos norādījumus un WACH aģents sniegs detalizētus aprēķinus uz jautājumiem par: Kondicionieriem, apkuri, siltumsūkņiem, ūdens boileriem, sadzīves un profesionālām nosūcēm, gaisa aizkariem Šī informatīvi publiskā lapa būs lieliska iespēja katram kļūt par lietpratēju, iepazīties ar ēku iekšējo instalāciju risinājumiem, kā arī ērti saņemt nepieciešamos aprēķinus labai gaisa kvalitātes nodrošināšanai. Būs iespēja iepazīties ar jaunumiem un dažiem energoefektivitātes risinājumiem telpās.